Kawczyński Łukasz

Opinie

Tu możesz dodać swoją opinię

52 Responses to Opinie

 • Pana Łukasza polecił mi mój brat który korzystał z jego zabiegów wcześniej. Do gabinetu trafiłam w styczniu tego roku po tym jak zaczęłam miewać ostre przeszywające jak nóż bóle w prawym pośladku na wysokości odcinka lędźwiowego. Pracuję z dziećmi więc każda zmiana pozycji powodowała ogromny ból a nawet ból ten pojawiał się już później podczas chodzenia, stania, wstawania itd. Nie mogłam już prawie funkcjonować w ciągu dnia. Na szczęście mogłam spokojnie spać w nocy. Zabiegi w gabinecie Pana Łukasza zaczęłam w krytycznym momencie i to była najlepsza z moich decyzji. Terapia wymagała zabiegów co tydzień przez pierwsze tygodnie. W kolejnych zaś odstęp miedzy masażami został zwiększany. Pan Łukasz nie obiecywał mi cudów ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć że zajął się moim przypadkiem z należytą starannością i profesjonalizmem a zespół Pana łukasza który również się mną zajmował był zawsze w pełni zaangażowany w swoją pracę. Od czasu do czasu pojawia się jeszcze ten ból ale jest on bardzo mało intensywny, krótkotrwały i mogę normalnie funkcjonować. Nie zamierzam przerywać wizyt u Pana Łukasza bo jestem ogromnie wdzięczna za to że tak bardzo mi pomógł. Dziękuję Panie łukaszu i Pana zespołowi również i szczerze polecam gabinet wszystkim którzy borykają się z bólem.

 • Zmagałem się z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowo krzyżowym. Wykonany rezonans magnetyczny pokazał, że problemem jest przepuklina połączona niestety z sekwestracją jądra.
  Od kilku lat uczęszczam na masaże do Pana Łukasza. Dzięki nim mogę normalnie funkcjonować, mój stan znacznie się poprawił. Na początku konieczne były częste wizyty, jednakże teraz jest to jedna wizyta na 3 miesiące.
  Zespół jest bardzo profesjonalny. Wizyty polecam każdemu, kogo dotknęła choroba kręgosłupa.

 • O gabinecie Pana Łukasza dowiedziałam się od znajomego, który miał podobne problemu z kręgosłupem. Korzystałam od 3 lat i innego gabinetu i nadal korzystam ale już tylko relaksacyjne bo do pana Łukasza chodzę z całą rodziną raz w miesiącu od 2 lat. Zdiagnozowano u mnie liczne przepukliny i zwyrodnienia ale chodzę,czuję się dobrze i nadal będę korzystać z usług i profesjonalnej obsługi gabinetu pana Łukasza. Mój stan jest na tyle dobry że mogę sobie pozwolić na wiele zajęć ruchowych o których przed wizytami mogłam sobie tylko pomarzyć. Polecam gorąco bo odczuwanie bólu nie do zniesienia a po zabiegach jego brak to tak jakby człowiek jeszcze raz się narodził. Dziękuję Panu i całemu personelowi z całego serca.

 • Witam.
  Napiszę krótko. Gdy medycyna nie pomaga,masaże u łukasza stawiają na nogi. Dosłownie,na nogi. Gdy się czekaja na operacje latami,w sumie i tak jest ona bezsensu,to masaż comiesięczny u łukasza,jest wystarczający,by można funkcjonować bez bólu,środków przeciw bólowych. Cóż więcej dodać. Tyle i aż tyle. Czego oczekiwać więcej,najważniejsze jest zdrowie i samopoczucie,komfort życia,a taki gwarantuje masaż u łukasz,wraz z personelem.
  Pozdrawiam
  Karol Badziąg
  Teatr subiektywny

 • Mam uszkodzony odcinek LĘDŹWIOWY i piersiowy kręgosłupa. Trafiłem do Łukasza kiedy miałem trudności z poruszaniem się. Po kilku wizytach poczułem się dużo lepiej. Teraz raz w miesiącu chodzę do niego aby utrzymać rezultaty. Mój stan życia bardzo się poprawił. Dziękuję Łukasz.

 • Od wielu lat odczuwałam bóle zarówno w górnym jak i dolnym odcinku kręgosłupa. Poza tym doszło drętwienie rąk, zawroty głowy, trudności z zasypianiem. Po badaniach okazało się, że ma przepuklinę w dwóch miejscach w odcinku szyjnym i zwyrodnienie dolnego odcinka kręgosłupa. Oczywiście zalecono leki przeciwbólowe – i ewentualnie przy pogorszeniu stanu – operacja. Odwiedzam dzieci w Ożarowie – od nich dowiedziałam się o Panu Łukaszu i jego „cudach”. Dzieci zrobiły mi niespodziankę i umówiły na wizytę. Po pierwszej były kolejne. Owszem – przy przeciążeniach odczuwam dyskomfort – ale reszta jest ok!
  Polecam !!!! Te masaże rehabilitacyjne nie tylko przynoszą ulgę w chorobie, ale też wspaniały relaks. A obsługa fantastyczna !!!
  Oczywiście będę korzystała nadal….

 • Gabinet P. łukasza mogę polecić z czystym sumieniem. on jako jedyny z pośród kilku specjalistów, KTÓRZY próbowali mi pomóc, skutecznie uratował mnie od operacji kręgosłupa, a przede wszystkim od nieznośnego bólu.
  Mam dwie przepukliny, jedną dużą na odcinku l5/s1, drugą mniejszą między l4/l5. większa Już tak mocno naciskała na korzenie nerwowe i worek oponowy, że nie byłem w stanie chodzić, najmocniejsze leki przeciwbólowe i przeciwzapalne nie pomagały. Ból promieniował już do lewej nogi.
  najlepsi warszawscy neurochirurdzy kierowali mnie natychmiast na operację, twierdzili że absolutnie nie ma innego rozwiązania. mówili,że lada dzień mogę stracić czucie w nodze.
  o P. Łukaszu dowiedziałem się całkiem przypadkiem od osoby, która miała identyczny problem co ja. Mając już wyznaczony termin operacji stwierdziłem,że już i tak dużo gorzej nie będzie i zaryzykowałem. pomimo dość dużej odległości pojechałem do tego specjalisty i to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. po 2-3 zabiegach odczułem już znaczną poprawę, a teraz nie czuję już żadnych dolegliwości, już nie pamiętam co to ból kręgosłupa czy nogi. Polecam p.Łukasza!
  To człowiek godny zaufania, szczery, który nie koloryzuje i nie zapewnia cudownych efektów, ale robi wszystko,żeby pomóc. i to mu się udaje!

 • nA PIerwszej wizycie u pana łukasza Byłam w 2012 r. ze zdiagnozowaną przepukliną kręgosłupa lędźwiowego. Dokuczały mi bóle NÓG, DRĘTWIAŁA RĘKA I CO NAJGORSZE RÓWNIEŻ STOPA,W KTÓREJ MIAŁAM CORAZ SŁABSZE CZUCIE.pO DWÓCH ZABIEGACH BYŁA POPRAWA, PO PO OK. 4 MIESIĄCACH OD PIERWSZEJ WIZYTY WSZYSTKIE DOLEGLIWOŚCI MINĘŁY. dODAM, ŻE BYŁAM JUŻ KIEROWANA NA OPERACJE, MÓWIONO, IŻ CIĄŻA POGORSZY MÓJ STAN I POWINNAM JĄ PRZELEŻEĆ. w TYM ROKU MIJA CZTERY LATA OD KIEDY ZACZĘŁAM KORZYSTAĆ Z USŁUG PANA ŁUKASZA, PRZEZ TEN OKRES URODZIŁAM DWÓJKĘ DZIECI, DO TEJ PORY ANI RAZU NIE POWRÓCIŁY MI DOLEGLIWOŚCI W POSTACI DRĘTWIENIA NÓG CZY RĄK. mIEWAŁAM JEDYNIE BÓLE W OKOLICACH BIODER, ALE WYSTARCZYŁY DWIE WIZYTY W GABINECIE I PROBLEM ZNIKAŁ. nA POCZĄTKU TEGO ROKU ZROBIŁAM REZONANS MAGNETYCZNY KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO, OKAZAŁO SIĘ, ŻE PRZEPUKLINY NIE MA, WCHŁONĘŁA SIĘ DZIĘKI ZABIEGOM. dO PANA ŁUKASZA STARAM SIĘ WYBIERAĆ CHOCIAŻ DWA RAZY W ROKU, PROFILAKTYCZNIE, ABY NIE PRZEŻYWAĆ PONOWNIE KOSZMARU SPRZED KILKU LAT. pANIE ŁUKASZU DZIĘKUJĘ ZA PROFESJONALNE ZAJĘCIE SIĘ MNĄ , ŻYCZLIWOŚĆ I ZROZUMIENIE.

 • Od 2010 roku mam problemy z kręgosłupem promieniujące do prawej nogi. 3 miesiące temu bóle były na tyle silne i promieniujące do prawej nogi, że skończyło się opadnięciem prawej stopy i drętwieniem palców u tej samej nogi. Opis rezonansu magnetycznego: niewielka tylna wypuklina krążka l3/l4 modelująca worek oponowy. cechy dehydratacji i zwężenie krążków międzykręgowych l4/l5 i l5/s1. duża tylna centralna z przewagą strony prawej, tylna wypuklina krążka l4/l5. duża (dominująca) podwięzadłowa tylno-prawoboczna przepuklina krążka l5/s1 wypełniająca częściowo prawy boczny zachyłek kanału kręgowego uciskająca i przemieszczająca ku tyłowi korzeń s1 po stronie prawej. Lekarze przepisywali leki przeciwbólowe, zastrzyki, a ja próbowałam domowych sposobów, ale one nie dawały żadnych rezultatów. Mówili potem już tylko o leczeniu operacyjnym. Rehabilitanci nie chcieli podejmować się osoby z takim problemem. Z pomocą przyszedł Pan Łukasz. Po 3 zabiegach w odstępach tygodniowych odczułam znaczną poprawę. ból kręgosłupa i nogi znacznie się zmniejszył i mogłam stanąć na pięcie. po 4 zabiegu ból całkowicie ustąpił, opadnięcie i drętwienie stopy ustąpiło. teraz korzystam z masaży profilaktyczne raz na miesiąc. Bardzo polecam! A Panu Łukaszowi i całemu zespołowi bardzo dziękuję!

 • Witam! Bóle kręgosłupa dreczyły mnie kilka lat. Specjaliści, u których zasięgałem opinii skupiali się głównie na przepisywaniu mi leków przeciwbólowych i dawaniu dobrej rady – „niech pan na siebie uważa”. Do spotkania z panem Łukaszem skłonił mnie znajomy. Po kilku zabiegach zacząłem odczuwać coraz większy komfort (6-7 zabiegów). Obecnie korzystam z zabiegów profilaktycznie co 2-3 miesiące.

 • Witam. Z zabiegów u Pana Łukasza korzystam z powodu dokuczającej mi rwy kulszowej. Ból pośladka i nogi nie przechodził po lekach p/bólowych i p/zapalnych. Po zabiegach fizykoterapeutycznych również nie czułam poprawy.
  Badanie MR – bulging pierścieni włóknistych krążków m-kręgowych L4/5/S1 powodują modelację worka oponowego, zniesienie lordozy kręgosłupa lędźwiowego.
  Za namową koleżanki pojechałam na zabiegi do Pana Łukasza. Efekt poprawy samopoczucia przychodził stopniowo. Po kilkunastu zabiegach uwolniłam się od bólu. Obecnie korzystam z zabiegów w celach profilaktycznych.
  Jestem bardzo wdzięczna Panu Łukaszowi i jego rehabilitantom za pomoc.
  Pozdrawiam 🙂

 • Od lata 2007 zaczęło mnie boleć w plecach (prawdopodobnie coś bardzo ciężkiego dźwignąłem). Naiwnie sądziłem że samo weszło, to i samo wyjdzie. Następnie ból zaczął się przenosić na prawą nogę. Kiedy przykurcze, drętwienie i ból zaczęły mi poważnie dokuczać udałem się do ortopedy (22 listopad 2007 rok). Stwierdził rwę kulszową i przypisał mi mydocalm forte, coxtral oraz zapisał rehabilitację ultradźwiękami, laserem i prądem. Pomimo tego mój stan się pogarszał. Cztery dni później prawdopodobnie pękł mi krążek międzykręgowy (tzw. dysk). Ból był niesamowity. Leżałem w bólach w jęku. Nie mogąc się doczekać następnej wizyty poszedłem do lekarza rodzinnego. Przypisał mi zastrzyki: dexaven, wit. B12 i diclac. Wybrałem 5 zastrzyków i dalej nic. Leżąc nie mogłem wytrzymać z bólu. Dowiedziałem się o lekarzu, kręgarzu z płońska. Choć wcześniej podchodziłem sceptycznie do nastawiania i takich rzeczy, jednak byłem zdesperowany i chwyciłbym się nawet brzytwy, gdyby to miało pomóc. Pojechałem w niedzielę na wizytę. Doktor był uśmiechnięty, pewny siebie. Kazał się położyć. Skręcić mnie, trzy razy coś strzeliło. Potem z drugiej strony to samo. Dalej kazał się odwrócić i wstrzyknąć mi w kręgosłup blokadę – sterydy. Poczułem ogromną ulgę, czułem się jakbym się od nowa narodził. Dostałem nowe leki: myolastan, metypred, poltram retard (ta sama substancja czynna co w tramalu – chlorowodorek tramadolu) i inne których już nie pamiętam. Jednak moja radość trwała krótko, ponieważ już schodząc w środku nocy z łóżka (częstsze oddawanie moczu z powodu przepukliny), zmieniło mi się w plecach i rano było gorzej i gorzej. Następnego dnia pojechałem ponownie i znów zostałem nastawiony. Dwa dni było względnie dobrze i znów zaczęło się pogarszać. Po czterech dniach pojechałem po raz trzeci. Oprócz nastawienia dostałem podwójną dawkę blokady w kręgosłup oraz zalecenia na masaże. Jednak polecona masażystka powiedziała, że przepukliny nie masuje (to podejrzewał mój ortopeda, lecz rozkładał ręce zamiast coś zaradzić) i zaleciła mi rezonans magnetyczny (to samo zaleca? ortopeda). Następnego dnia byłem już po badaniu obrazowym. Oto opis: "[i:b1c4a2b9f7]Zmiany degeneracyjne w krążku międzykręgowym L5/S1 w postaci jego odwodnienia. Na tym poziomie tylno-prawostronna przepuklina krążka m-kręgowego powodująca stenozę prawego zachyłka bocznego i prawego otworu m-kręgowego z kopresją korzenia nerwowego. Wskazana konsultacja neurochirurgiczna[/i:b1c4a2b9f7]" Zgodnie z zaleceniami umówiłem się (na 18.12.07) do prof. dr hab. nauk medycznych neurologa i neurochirurga z Warszawy. Być on polecany przez okolicznych mieszkańców ze względu na udane operacje. W momencie badania miałem już zaniki mięśni w prawej nodze. Silny przykurcz, ogromny ból pomimo silnych leków przeciwbólowych. Przyspieszone oddawanie moczu. Stopę jeszcze trzymałem, ale palców u nogi już nie czułem, nie miałem nad nimi władzy. Dostałem od razu skierowanie na operację, która miała się odbył w połowie stycznia. Zapytałem neurochirurga o możliwość wyleczenia masażami. Powiedział że nogę można masować, ale kręgosłupa nie, ponieważ można jeszcze pogorszyć ciężki stan. Przed wizytą u doktora, umówiłem się też na wizytę u P. Łukasza, którego znalazłem w internecie. Moja żona, teściowa i szwagierka rozpoczęły zmasowany atak na to, abym nie jechać na masaże, bo sobie zaszkodzę. Jednak P. Łukasz w rozmowie telefonicznej przekonać mnie, że jedyne co się może stać to to, że poczuję się lepiej. Zdecydowałem się pojechać (byłem oczywiście zawieziony) a efekty były następujące: Po pierwszym masażu mogłem już normalnie przetrwać na silnych lekach przeciwbólowych. Po drugim przerzuciłem się na zwykły apap (substancja czynna paracetamol). Po trzecim zmniejszyłem dawkę do jednego apapu z rana. Po czwartym ustąpił ból nogi (cały czas leżałem w łóżku) i odstawiłem leki przeciwbólowe. Po piątym zacząłem troszkę wstawać z łóżka (miesiąc od rozpoczęcia kuracji). Po szóstym był spory postęp. Sporo chodziłem i mogłem dłużej postać. Po trochu zacząłem jeździć do swojej firmy. Po siódmym poprawia się dalej. Rozpocząłem jazdę samochodem jako kierowca, na razie na krótkich dystansach. Jeszcze unikam siedzenia, szczególnie dłuższego. Za trzy dni jadę na ósmy zabieg. Nie mogę się doczekać, oczekuję dalszej poprawy. Choć jeszcze nie jestem zdrowy, to chyba już w tej chwili mogę napisać….DZIęKUJę. Grzesiek

 • Mój wynik badań:
  Rezonans magnetyczny- kregosłup C przeglądowo.
  Lordoza szyjna zachowana. Duże uogólnione, podwiązadłowe wypukliny krążków C5-6 i C6-7 oraz prawostronna C4-5. Spłycenie rezerwy płynowej kanału kręgowego od str. uwypuklonych krążków oraz od tyłu na wysokości C5-6 na skutek zmian wytwórczych w st.m/kręgowych.
  Niewielka kompresja rdzenia kręgowego od przodu na poz. C5 do C7. Zwężenie światła pr. otworu m/kręgowego na poz. C4-5.
  Ogniskowa, prawostronna wypuklina krążka Th1-2. Sygnał rdzenia niezmieniony.
  Lekarze stwierdzili, że tylko operacja może mi pomóc. Teraz się cieszę, że najpierw poszłam na masaże. Zabiegi mi pomagają. Mogę ruszać ręką. Jest coraz lepiej.

 • Odbyłam dopiero 2 masaże jednak poprawa jest bardzo znacząca. Ból jaki miałam w odcinku szyjnym kregosłupa powodował iż nie mogłam wykonywac ruchów głowa, miałam zesztywniony cały kark a również spowodowało to u mnie omdlenie. Pierwszy masaż przyniósł ogromna ulge, po 2 masażu było także lepiej jednak nadal odczuwam jeszcze dyskomfort. Czekam na kolejną wizytę ale widzę że poprawa jest znacząca. :)’

 • Kierujemy do Pana Łukasza Kawczyńskiego serdeczne podziękowania, za rehabilitację oraz pomyślne zakończenie bolesnych schorzeń kręgosłupa.
  P.S. Zanim poddasz się poważnej operacji kręgosłupa, skonsultuj się najpierw z p. Łukaszem:) Dziękujemy i polecamy 🙂

 • Wynik badania RTG – kręgozmyk 7 mm kręgów L5/S1. Według lekarzy czekała mnie operacja kregosłupa, gdyz ból w dolnej części pleców uneimożliwiał mi normalne funkcjonowanie. Ponadto ból promieniował aż do nogi.Na operację nie zgodziłam sie , zaczęłam korzystać z zabiegów u pana Łukasza. Obecnie ból ustapił i mogę normalnie funkcjonować . Dziękuje . polecam innym cierpiacym

 • Teraz trochę terminów medycznych. Tylna, szerokopodstawna przepuklina na poziomie L4 – L5 uciskajaca worek oponowy. Tylno-lewostronna przepuklina na poziomie L5 – S4 uciskajaca lewy korzeń nerwowy. Jest to wynik badania tomografii komputerowej. Lekarz zalecił zabieg operacyjny. Dłuższy czas nie było nic z tym robione, aż do momentu, kiedy ból tak sie nasilił, że nie mogłem normalnie siedzieć ani chodzić. Po trzech wizytach w ciagu tygodnia u pana Łukasza ból na tyle ustapił, że mogłem bez bólu prowadzić samochód, a jestem kierowcą i przejeżdżam w granicach 1500 km tygodniowo. Moi rodzice również korzystają z uslug pana Łukasza Kawczyńskiego i są zadowoleni.
  Polecam wszystkim !!

 • Witam,
  Ból głowy to mój największy wróg-borykam się z nim już ponad rok-rok, pełen wizyt u lekarzy, pobytów w szpitalu m. in. w celu zrobienia tomografii komputerowej głowy, zażywania leków od których nie było żadnej poprawy. Zawsze byłam bardzo dobrą uczennicą i nie mogłam pozwolić, aby ten ból mnie ,,zdominował””! Gdy byłam już całkiem zrezygnowana pomyślałam, że może warto udać się do masażysty. Tak też zrobiłam i udałam się z mamą do p. Kawczyńskiego. Muszę powiedzieć, że za mną już 4 zabiegi i czuję się naprawdę lepiej, (jest poprawa)-może nie jest tak jak bym naprawdę chciała, ale wiem, że trzeba być cierpliwym. Wreszcie trafiłam do dobrego specjalisty, który chce naprawdę pomóc, który nie popada w rutynę i nie jest mu wszystko obojętne (chociaż od takiego masowania rączki bolą:P). Jak najbardziej polecam p. Kawczyńskiego i jego pracownice-lepiej leczyć się naturalnie niż truć chemią-połączmy przyjemne z pożytecznym. Dziękuję i polecam ten gabinet!!!

 • Zglosilem sie na zabieg z ostrym i przewleklym bolem w kregoslupie piersiowym oraz z przewleklymi, dokuczliwymi bolami w odciku ledzwiowym spowodowanymi zapewne przepuklina oraz kregozmykiem. Po dwoch, trzech masazach ustapil ostry bol miedzy lopatkami, przewlekle znacznie zlagodnialy i jak na razie nie nawracaja.
  Trudniej sprawa wyglada z dolnym odcinkiem ale generalnie tez notuje powolny staly postep…..miesnie i wiezadla zostaly rozluznione, zniknely opasujace bole brzucha, czasami wogole nie czuje , ze mam kregoslup.
  Niestety jest to zjawisko krotkotrwale i pracujemy nadal.

 • Witam miałam poważne problemy z kręgosłupem,silne bóle kręgosłupa i prawej nogi,ból nie do wytrzymania.Zażywałam dużo leków przeciwbólowych i przeciw zapalnych,nic nie pomagało.Rezonans magnetyczny wykazał centralno-lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego l4/5 uciska worek oponowy zwęża lewy zachyłek boczny,z uciskiem korzenia nerwowego.
  Prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego l5/s1 uciska worek oponowy zwęża prawy zachyłek boczny,z uciskiem korzenia nerwowego.Według diagnozy neurologa mój przypadek nadawał się tylko do leczenia operacyjnego.Znajomy polecił gabinet Pana Łukasza.Na początku korzystałam z zabiegów raz w tygodniu pó¼niej raz na dwa tygodnie .Poprawa jest znaczna,przestałam zażywać środki przeciwbólowe i czuje sę dobrze.Dla własnego zdrowia i profilaktyki nadal będę korzystała z zabiegów Pana Łukasza.Bardzo serdecznie dziękuje za pomoc Panu Łukaszowi i jego personelowi za przywrócenie mnie do normalnego „życia”. Jeszcze raz serdecznie dziękuje

 • Jako 65-letnia pacjentka trafiłam do gabinetu p. Łukasza Kawczyńskigo w Łowiczu, po usłyszeniu bardzo dobrych opinii kilku znajomych, którym pan Łukasz przywrócił sprawność układu kostnego i stawów.
  Ja również cierpię na bóle stawów i kręgosłupa. Dokuczają mi mdlejące nogi. Ale największym problemem jest „wdowi garb”, którego nabawiłam się w szkole przez dziesiątki lat schylając się nad zeszytami uczniowskimi. Śmieję się, że jest to mój „dorobek życia”
  Jesteśmy z mężem, który tu również szuka pomocy, mile zaskoczeni fachowością i ofiarnością p. Łukasza i jego pracownic w wykonywaniu masaży, które jednorazowo trwają 1,5 godz., a czasem dłużej.
  Po raz pierwszy spotkaliśmy się tu z „gorsetami” do rozciągania kręgosłupa.
  Muszę się pochwalić, że po kilku masażach (4 – 5) mój „garb: zmniejszył się o ponad połowę, już tak nie razi i nie dokucza, a nogi prawie nie mdleją.
  Dodam jeszcze, że masażom towarzyszy miła i życzliwa atmosfera. Jest tu nie tylko fachowo, ale miło, ciepło i przytulnie. Pan Łukasz i jego pracownice to osoby miłe, fachowe i ofiarne w swej pracy.
  Tu naprawdę pomaga się skutecznie ludziom w dolegliwościach kręgosłupowo-stawowych i kostnych, które stały się plagą naszych czasów.

 • Bóle kręgosłupa dręczyły mnie od kilku lat. W listopadzie ubiegłego roku zachorowałem na rwę kulszową. Choroba postępowała, nie pomagały leki ani zabiegi fizjoterapeutyczne, a opis rezonansu brzmiał: \r\nSzeroko postawna, dużą przepuklina centralno-lewoboczna k.m L5-S1. Uciśnięty od przodu i strony lewej worek opony twardej, wypełniony zachyłek boczny po stronie lewej z uciskiem na korzen nerwowy. Kierowany na operacją bardzo cierpiałem. Ból kręgosłupa i lewej nogi być tak silny, że uniemożliwiał mi chodzenie, spanie, a szczególnie siedzenie. W internecie znalazłem adres gabinetu masażu Pana Łukasza. Jestem po 5 zabiegach, ból niemal całkowicie ustąpił. Czuję się dobrze, zacząłem chodzić i siadać. Dalej kontynuuję zabiegi. Bardzo dziękuję Panu Łukaszowi i polecam wszystkim, którzy cierpią na tą chorobę.

 • Witam! Od dwóch lat co dwa – trzy miesiące przyjmowałem zastrzyki na rwę kulszową. W 2008 roku, w Sylwestra nie mogłem chodzić z powodu okropnego bólu. Przez kilka tygodni musiałem chodzić o lasce. Lekarz zlecił przeprowadzenie rezonansu kręgosłupa, który wykazał m.in.: wrodzony wąski kanał kręgowy w dolnym odcinku L kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń przednich trzonów kręgowych L3-L5. Na poziomie L4-L5 umiarkowanego stopnia centralno-lewostronne, podwięzadłowe wypadnięcie jądra miażdżystego do światła kanału kręgowego. Następnie dostałem namiary na pana Łukasza. Początkowo je¼dziłem 3 razy w tygodniu, a następnie rzadziej. Cały czas korzystam z jego zabiegów. Ból ustępował. W obecnej chwili mogę normalnie funkcjonować i pracować. Gorąco polecam!

 • właśnie jestem po pierwszym masażu w gabinecie p. Łukasza K. JESTEM pierwszy dzień po masażu i nie czuję poprawy, nawet jestem obolała i mam sińce. Jednak czytając wpisy pacjentów p. Łukasza wieżę, że poprawa nastąpi. Od wielu lat lekarze faszerują mnie coraz to silniejszymi lakami i zastrzykami, systematycznie korzystam z fizykoterapii. Był czas, że mi to trochę pomagało ale nie na długo, niestety od ok. 5 m-cy ból odczuwam cały czas, już nie wiem jak to jest obudzić się rano bez bólu. Po następnej wizycie u p. Łukasza napiszę jakie są postępy.

 • Witam
  Od kilku tygodni boli mnie w okolicach prawej pachwiny/ krocza,wewnętrznej strony uda, podczas chodzenia. Kłuje mnie tam podczas wykręcania uda na lewo prawo. Udałem się do ortopedy.
  USG nic nie wykazało, RTG też OK, więc skierował mnie na rezonans. Oto wynik rezonansu:
  Badanie kręgosłupa MR lędźwiowego wykonano w sekwencji SE (T1-zal), FRFSE (obrazy T2-zal. i T2-zal. FAT-SAT) w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych.
  Badanie wykazuje na poziomie L5/S1 obecność pośrodkowo-prawobocznej, niewielkiej przepukliny krążka międzykręgowego która uciska na worek oponowy.
  Opisywany krążek międzykręgowy wykazuje degeneracyjne obniżenie sygnału i wysokości.
  W zakresie pierścienia włóknistego, w tylnej części krążka międzykręgowego, na opisywanym poziomie widoczna jest strefa podwyższonego sygnału wskazująca na pęknięcie pierścienia włóknistego.
  Poza tym obraz kręgosłupa i kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym bez zmian. Widoczny końcowy odcinek rdzenia kręgowego i korzenie ogona końskiego prawidłowe.
  Z wynikami udałem się do dwóch neurologów. Pierwszy uznał, że to puknty spustowe, trzeba ponakłuwać i przejdzie, drugi, że mięsień gruszkowy i zalecił USG poladka oraz EMG. Obydwoje stwierdziili, że to nie to, co wykazał rezonans. Gdy pojawiłem się z wynikami rezonansu ortopeda stwierdził, ze jest to przyczyna moich bólów i zalecił terapie neuralną, czyli zastrzyki a potem rehabilitacje. Tak się zastanawiam, czy sprawy, które wyszły na rezonansie są przyczyną, bo kręgosłup mnie nie boli. Co o tym sądzicie?

 • Od ponad roku dokuczał mi ból odcinka piersiowego kręgosłupa.środki przeciwbólowe nie pomagały.Doszedł jeszcze ból prawej strony podbrzusza.
  Po drugiej wizycie u Pana Łukasza zauwazyłam poprawę.\r\nJestem po czwartym masażu ,jest coraz lepiej.
  zabiegów korzysta również moja córka

 • Dokuczał mi silny ból barku i ramienia. Ruchomość ręki była ograniczona. Lekarz zapisał mi leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, jednak ból nie ustępował. Zabiegi rehabilitacyjne, z których skorzystałam również nie przyniosły rezultatów. Ból był tak silny, że nie pozwalał mi spać w nocy. Jestem po 5 zabiegu w gabinecie p. Kawczyńskiego, ból znacznie się zmniejszył, przesypiam całą noc zażywając niewielkie dawki leków przeciwbólowych, ruchomość ręki zwiększyła się. Jestem pełna nadziei, że po kolejnych zabiegach ból ustąpi całkowicie.
  Polecam państwu zabiegi p. Kawczyńskiego.

 • Nie miałem nigdy problemów z kręgosłupem. Pewnego dnia wstając z krzesła , doslownie poraził mnie straszny ból w dolnej części pleców , nie mogłem stanąc na nogi. Mogłem tylko leżec , nie poruszając się, o wstaniu nie było mowy.Wcześniej żona korzystała juz z pomocy Pana Łukasza, więc ominęła mnie wizyta u lekarza udałem sie odrazu do Pana Łukasza. Juz tego samego dnia po masażu wyszedłem o własnych siłach .Kilka zabiegów i odzyskałem sprawnośc.

 • Witam! Bóle kręgosłupa dręczyły mnie kilka lat. Specjaliści, u których zasięgałem opinii skupiali się głównie na przepisywaniu mi leków przeciwbólowych i dawaniu dobrej rady – ,, niech pan na siebie uważa””.
  Do spotkania z panem Łukaszem skłonią mnie znajomy. Po kilku zabiegach zacząłem odczuwać coraz większy komfort ( 6-7 zabiegów ). Obecnie korzystam z zabiegów profilaktycznie co 2-3 miesiące.
  Szczerze polecam Mariusz

 • Witam od dobrych kilku lat mam problemy z kręgosłupem. W marcu tego roku miałam silny atak rwy kulszowej i zrobiłam rezonans magnetyczny który wykazał przepukliny na poziomie L5/L4 i L5/S1 żadne zabiegi ani rehabilitacje nie pomagały mi. Ból był tak silny, że byłam gotowa iść na operacje, jednak od znajomej dostałam telefon i postanowiłam, że spróbuję jeszcze zabiegów u p. Łukasza. W chwili obecnej jestem po 4 zabiegach, po których wracam do normalnego życia a jeszcze 2 m-c temu leżałam w łóżku i nie mogłam pokonać 10m nawet na tabletkach i zastrzykach przeciwbólowych. Teraz wiem że żyje, i normalnie funkconuje zarówno w domu jak i w pracy. Na dzień dzisiejszy czuje się dobrze ale dla własnego zdrowia i profilaktyki nadal będę korzystała z zabiegów p. Łukasza.

 • Do Pana Łukasza trafiłam przypadkiem, jestem po trzech zabiegach już po pierwszym odczułam poprawę, z zabiegu na zabieg jestem w coraz lepszej formie a w moim przypadku sprawa nie jest prosta. Mam dyskopatie kręgu L-5 S1 i przepuklinę, która uciska korzeń nerwowy. Wędrowałam po lekarzach, brałam zastrzyki, leki, dużo leków(przeciwbóle, przeciwzapalne). Zaliczyłam też kilka tzw. ustawień i standardową rehabilitację bez skutku, ból na stałe zagościł w moim życiu i tak trzy lata zeszło. Operację też kazali mi wplanować w moje życie. Byłam sfrustrowana i zdesperowana. Teraz czuję się dużo lepiej mam nadzieję na dalsze postępy w leczeniu. 😀

 • Witam ! Na początku grudnia 2009 roku przeszłam operację , implant dysku na poziomie c6-c7. Miało być super !!! Niestety nie jest ,ciągły silny ból karku, drętwienie prawej ręki i palców, teraz zaczynają drętwieć również palce od małego do środkowego lewej ręki. Nie mogę być rehabilitowana bo mój implant jest przeciwwskazaniem. Zrobiłam kontrolny rezonans i oto co wyszło : zaawansowana osteofitoza na poziomach c5-c7 na krawędziach trzonów, zwężająca zachyłki boczne kanału kręgowego i kanały nerwów nerwów rdzeniowych prowadząc do ich obustronnej stenozy. Ocena współistnienia wypukliny c5-c6 utrudniona z powodu obecności artefaktów, zmiany spłycają również płynową rezerwę przeddrdzeniową kanału kręgowego z cechami modelowania przedniej powierzchni rdzenia na poziomie c6-c7. Płynowa rezerwa w tym odcinku zmniejszona, wymiar AP kanału kręgowego wynosi 9,4 mm. Czy ktoś może mi coś poradzić ja już normalnie nie funkcjonuję rehabilitacji nikt nie chce się podjąć co robić ???

 • Mam przepukliny na poziomie L5/L4 i L5/S1, jedna z ucieskiem na korzeń rdzenia. Leżałem w szpitalu i w domu ponad 2 miesiące ból niesamowity, nie mogłem zrobić nawet kilku kroków. Rehabilitacja nie pomagała. Dopiero ktos ze znajomych powiedział mi o Łukaszu i miałem chyba z 6 masaży. Stopniowo ból ustępował i mam nadzieję, że się nie powtórzy atak a masaże pomoga na dłuższy czas. Muszą być w stałym kontakcie jakby atak znów sie powtórzył. Polecam.

 • Wynik badania rezonansu potwierdził zmiany w L5-S1.Duża centralna tylna wypuklina krążka była przyczyną ucisku obu korzeni S1.W/g lekarzy czekała mnie operacja. Dwuletnia rehabilitacja pomogła w znikomym stopniu. Dopiero 4 zabiegi Pana Łukasza postawiły mnie na nogi i ból całkowicie ustąpił.
  Wielkie dzięki!!!

 • Od kilku lat miałam straszne bóle bioder, zwłaszcza w nocy.Doszło niewyspanie , zmęczenie , dłuższe chodzenie powodowało straszne bóle,pojawiłysię problemy z siadaniem ,wstawaniem.Lekarze ortopedzi nie mogli znależc przyczyny tych bóli, faszerowali mnie sterydami i coraz silniejszymi lekami przeciwbólowymi.Przypadkiem dostałam telefon do Pana Łukasza .Po kilku masażach nie mam żadnych problemów z biodrami , wreszcie wysypiam się.

 • Od kilku lat leczę się z powodu dolegliwości bólowych kręgosłupa. W tym czasie odbyłem szereg różnorodnych terapii stosowanych zarówno w medycynie konwencjonalnej , jak i niekonwencjonalnej. Efektem była krótkotrwała poprawa i znaczny drenaż kieszeni. Ponieważ ból zaczął uniemożliwiać mi codzienne funkcjonowanie wykonałem badanie MR, z którego wynika, że: tarcze międzykręgowe L4-L5 oraz L5-S1 wykazują dokanałowe uwypuklenia – centralna protruzja z symetrycznym uciskiem na worek oponowy i światło obu otworów międzykręgowych. Nie chcąc poddać się zabiegowi chirurgicznemu postanowiłem raz jeszcze spróbować alternatywnych metod. Gabinet p. Łukasza znalazłem przypadkowo w Internecie (może to nie był przypadek?). Początkowo byłem zniechęcony, oczekiwana poprawa nie następowała , a po jednym z zabiegów wystąpiło pogorszenie. Ale teraputa nie ustawał w wysiłkach i wreszcie po 6 zabiegu nastąpił przełom. Jestem obecnie po 7 wizytach , wiem , że na tym nie koniec , ale najważniejsze , że ból jest prawie nieodczuwalny i mogę nawet wykonywać drobne prace na działce. Z pełnym przekonaniem polecam ten gabinet wszystkim tzw. trudnym przypadkom. Umiejętności i zaangażowanie p. Łukasza i jego zespołu , szczególnie pań Agnieszki i Justyny dają szansę na uniknięcie skalpela.

 • Do Pana Łukasza tafiłem przypadkowo, czytając ogłoszenie w gazecie. Jestem zawodowym kierowcą. Wracając z trasy, złapał mnie silny ból kręgosłupa. Po pierwszej wizycie poczułem dużą poprawę, a po zrobieniu rezonansu magnetycznego okazało się, że mam uszkodzenie kręgu L4-L5 i9 L5-S1. Po 5 wizytach u Pana Łukasza przestałem odczuwać ból kręgosłupa. Polecam!

 • Cierpiałąm na rwe kulszową. Ból był nie do zniesienia. Zadne leki nie pomagały. Dopiero masaże pana Kawczynskiego stopniowo przywróciły mi sprawnosc ruchową i normalne funkcjonowanie. To naprawde świetny specjalista. Dziekuje bardzo i polecam!!!

 • Mam dyskopatię wielomiejscową w odcinku lędźwiowym. Kwalifikowany jestem do zabiegu. Wolałbym uniknąć noża i chyba mi się udało.
  Po pierwszej wizycie u doktora poczułem ogromną ulgę, dolegliwości ustają systematycznie. Wielce zobowiązany i wdzięczny, polecam wszystkim z dolegliwościami kręgosłupa dr-a Kawczyńskiego! Wreszcie bez operacji mogę normalnie egzystować! DZIęKUJE!!!

 • Od 2004r miałem dolegliwości bołowe kręgosłupa na odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Badanie MR wykazało obecność zmian degenaracyjnych krążków międzykręgowych w odcinku L5/S1, objawy przewlewkłej i podwięzadłowej przepukliny jądra miażdżystego na tej wysokości. Dotychczasowe zabiegi rehabilitacyjne (jonoforeza, laser, itp.) przynosiły krótkotrwałą poprawę. Doszły jeszcze bóle pod lewą łopatką oraz zawroty głowy i szumy uszne. Dotałem kontakt do Pana Łukasza od osoby, której pomogły Jego masaże i umówiłem się na wizytę. Przeszedłem cały cykl zabiegów. Bóle w okolicach krzyża praktycznie nie występują, nawet po wysiłku. Pieczenie pod lewą łopatką występuje sporadycznie, podobnie jak zwroty głowy. Nadal korzystam z pomocy Pana Łukasza jednak teraz masaże odbywają raz na 3-4 miesiące.
  Polecam

 • WITAM! Chciałam podzielić się moim problemem jaki w życiu mnie spotkał,a zarazem szczęściem że natrafiłam na p.Łukasza! Otóż mój przypadek był dość ciężki jeżeli chodzi o leczenie i diagnozę co mi dolega ,ponieważ z bólem jaki mi towarzyszył borykałam się dość długo.Lekarze pierwszego kontaktu,rtg nic nie wykrywały i wówczas byłam leczona na rwę kulszową(masa zastrzyków,wiadro tabletek przeciw bólowych i nic).Dzięki znajomej trafiłam do lekarza specjalisty-ortopedy(wcześniej nikt z lekarzy nie wpadł na pomysł żeby mnie tam skierować).I dopiero ortopeda skierował mnie na TOMOGRAF który wykazał wypuklinę kręgosłupa na odcinku L4-L5.Lekarz prowadzący zalecił mi poddania się operacji bo nic mi nie jest w stanie pomóc(żadna rehabilitacja a tym bardziej MASAŻ).Byłam załamana,nie wiedziałam co robić.Muszę dodać że sam kręgosłup mnie nie bolał tylko lewa noga bo mam ucisk na nerw i w związku z tym moja aktywność ruchowa ograniczała się do minimum(przestałam wychodzić z domu).Zaczęłam myszkować w internecie i natrafiłam na p. Łukasza.Zadzwoniłam i umówiłam SIę na wizytę.Muszę przyznać że nie miał łatwego zadania p.ŁUKASZ. Dopiero po ok. siedmiu wizytach nastąpił przełom w leczeniu(poczuła różnicę ze jest coś lepiej).Muszę dodać że wcześniej zażywałam leki przeciwbólowe które odstawiłam po około trzeciej bądż czwartej wizycie(i po dziś dzień nie zażywam co dla mnie jest ogromnym sukcesem) Wiem że nie jestem w pełni zdrowa ale cieszę się że mogę iść na spacer z moim trzy letnim synkiem co wcześniej było to NIEMOŻLIWE Małgorzata z Żyrardowa

 • Trafiłam do p.Łukasza z bardzo wielkim bólem kręgosłupa i prawej nogi.
  Był to ból,że nie mogłam chodzić o własnych siłach. Poruszałam się za pomocą kuli. Teraz jestem już po czterech zabiegach. Ból ustąpił i chodzę samodzielnie.Dzięki p.Łukaszowi jest coraz lepiej.Jestem mu bardzo wdzięczna i będę kontynuować dalsze zabiegi

 • Witam , jestem matka cudownej 8 letniej dziewczynki chorej od urodzenia na dzieciece porażenie mózgowe w skutek czego sama nie chodzi.Zaczełyśmy korzystać z zabiegow u Pana Łukasza i po drugim zabiegu Wiktoria stała sie bardziej stabilna w bioderkach . Przed zabiegami Wiki nie staneła sama bez mojej pomocy nie dłużej niz kilka sekund i stawiała kilka kroczków samodzielnie. po drugim masażu staneła nam na 10-15 min bez potporu(była bardzo szcześliwa)i robi coraz dalsze piesze wycieczki samodzielnie(sa to krótkie odległości ale po kazdym kolejnym masażu sa to pewniejsze i stabilniejsze kroki) 😀 Zachęcam wszystkich do korzystania z tych niewiarygodnych w skutkach zabiegów

 • Dokuczały mi silne bóle kręgosłupa, bóle nóg i bardzo silne bóle głowy. Było to częściowo spowodowane moim trybem życia. Większość czasu spędzałam w pracy, która wymaga pozycji siedzącej. Leczyłam się u wielu specjalistów, ale okazało się, że leki nie wystarczają. Postanowiłam spróbować masaży leczniczych. Okazało sie, że już po pierwszych masażach mój stan zdrowia znacznie się polepszył. Najbardziej cieszę się z tego, że bóle głowy minęły. Jestem nadal w trakcie leczenia, ale już mogą Państwu szczerze polecił ten sposób leczenia. Jestem bardzo zadowolona z efektów, poza tym mam pewność, że zajmują się mną prawdziwi specjaliści. Pozdrawiam

 • W styczniu ubiegłego roku wystąpiły bardzo silne bóle barku prawego i kręgosłupa szyjnego.Ból bardzo szybko narasta? uniemożliwiając normalne funkcjonowanie , postępował bezwład prawej ręki .Po konsultacjach neurologicznych na podstawie rezonansu magnetycznego – stwierdzone wypukliny centralnoprawoboczne na poziomie C4/C5 i C5/C6 z zajściem zachyłka bocznego, wypuklina podwiązadłowa C6/C7 centralna . Zlecono wykonanie bada? przygotowujących do leczenia operacyjnego , jednocześnie kilka razy dziennie przyjmowałem silne leki przeciwbólowe. Dosłownie w przeddzień rozpoczęcia leczenia szpitalnego , znajoma przekonała mnie do wizyty u kręgarza , z wielkim sceptycyzmem poddałem się zabiegowi i o dziwo po dwu zabiegach bóle znacznie ustąpiły. W internecie znalazłem adres gabinetu masażu Pana Łukasza. Pierwsze dwie wizyty w lutym w odstępie tygodniowym spowodowały niemal całkowite ustąpienie dolegliwości , po kolejnych dwu miesiącach byłem „zdrów jak ryba”. Teraz po roku z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić że profesjonalizm Pana Łukasza uratował mnie przed jakby nie było ryzykowną operacją i długą po niej rehabilitacją.

 • Pod 2006 roku złapaly mnie bole kregoslupa w okolicy ledzwiowej z promieniowaniem do lewej nogi. Zalecenia lekarskie-zastrzyki, leki przeciwbolowe i naswietlanie. Po miesiacu bol nie ustepowal wrecz sie nasilać. Zaczałem szykac pomocy gdzie indziej i tak trafilem na strone internetowa Pana Łukasza. Po telefonicznym skontaktowaniu sie zaczalem jezdzic do Pana Łukasza na zabiegi. Do 6 zabiegu porawa byla srednia. Jednak po 8 a w szczegolnosci po 10 zabiegu bole ustaly i zaczalem normalnie funkcjonowac. Dziekuje Panu Łukaszowi ze uchronił mnie przed operacją gdyz jak sie okazało byla to przepuklina krazkowa, ktora normalnie leczy sie operacyjnie. Obecnie na zabiegi jezdzi moja mam z podobnym schorzeniem-jest zadowolona. Znam osobiscie wiele osob ktorym Pan Łukasz pomogl-SZCZERZE POLECAM! Marek z Pleckiej Dąbrowy

 • Odbyłem dopiero 2 masaże jednak poprawa jest bardzo znacząca. Ból jaki miałem w biodrze ,rwanie lewej nogi , aż do stopy , ból dolnej części brzucha , pojawiające się kłucie pod lewą łopatką trwały z różnym nasileniem od września z takim skutkiem , że najprostrze czynności życiowe były wielkim problemem . Pierwszy masaż przyniósł ogromną ulgę oceniam iż bóle zmniejszyły się o 75 %, po 2 masażu było także lepiej jednak nadal odczuwam jeszcze dyskomfort , niewielki ból łydki , problem z siedzeniem. Czekam na kolejną wizytę ale widzę że poprawa jest znacząca. Jestem dobrej myśli. Wielkie dzięki p.Kawczyńskiemu i p. masażystkom . Mirek z Płocka

 • Jestem z okolic Koła. Miałem straszny ból w plecach. Tomografia komputerowa wykazała „W przestrzeni m-kręgowej L5-S1- widoczne centralne uwypuklenie jądra miażdżycowego- najprawdopodobniej obustronnie uciskano struktury nerwowe”. Szukałem pomocy u osób, które „nastawiają kręgosłóp, jednak ból ustępował tylko na kilka dni, a później wracał silniejszy. Przypadkowo dowiedziałem się o Panu Kawczyńskim z Łowicza – rozmawiałem z osobą, która miała taki sam problem z krógosłupem jak ja i po wizytach w Łowiczu bol u niego ustąpił. Tak też dzieje się u mnie po kilku masażach u Pana Kawczyńskiego moje problemy z kręgosłupem się zmniejszają. Po pierwszej wizycie proszę się nie spodziewać wielkiej różnicy, ale ja właśnie jestem po piątym masażu jest zdecydowanie lepiej i mam coraz to większe nadzieje, że ból całkowicie ustąpi

 • Ból kręgosłupa i prawej nogi odczuwałam ponad 20 lat. Leczyłam się u wielu lekarzy i masażystów w £owiczu, Głownie, £odzi i Warszawie. Wybrałam mnóstwo leków, zastrzyków,masaży oraz 20 zabiegów akupunktury, lecz nie było poprawy. W roku 2006 ból stawał się nie do zniesienia. Usłyszałam od lekarza,że tylko operacja może pomóc. W roku 2007 Pana Łukasza, poleciła mi koleżanka, która sama korzystała z Jego masaży. Po kilku dniach miałam pierwszy masaż. W sumie było ich bardzo wiele. Gdy bardzo bolało dzwoniłam do Pana Łukasza i zawsze mogłam liczyć na Jego pomoc. Byłam bardzo częstą pacjentką, ponieważ ból nie chciał ustąpić. Lecz mimo to głęboko wierzyłam w poprawę. Po siedmiu miesiacach leczenia wszystkie bóle ustąpiły i jestem zdrowa. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Łukaszowi za ciężką pracę i trud jaki włożył w moje wyleczenie. Jestem bardzo szczęśliwa, że po tylu latach szukania pomocy, trafiłam do odpowiedniego specjalisty. Wszystkim cierpiącym i szukającym ulgi w bólu gorąco polecam masaże lecznicze Pana £ukasza. Wdzięczna pacjentka Jadwiga z Łowicza lat 53.

 • Mam 34 lata od ponad pół roku cierpię na ból lewej nogi. Podobno to rwa kulszowa. Lekarz leczy mnie lekami i zastrzykami bezskutecznie a ból jest coraz większy. Jak mam leczyc tą chorobę, czy pomogą mi masaże?

 • Wiosną 2005 r. zacząłem odczuwac drętwienie i ból prawej nogi. Zgłosiłem się do neurologa, po kilku wizytach i braniu silnych leków nie odczułem żadnej poprawy. W międzyczasie wykonałem tomografię komputerową kręgosłupa. Okazało się: na poziomie L4\L5 cechy znacznego stopnia wypukliny cętralno-prawobocznej ze zwężęniem przestrzeni kanału kręgowego centralnym i całkowitym otworu bocznego prawego. Na poziomie L5\S1 cechy wyraźnej wypukliny centralno, prawo bocznej. Neurolog nie miał wątpliwości kierując mnie do leczenia operacyjnego. Ratując się przed operacją zwruciłem się do P. Kawczyńskiego i postanowiłem spróbować. Lecz po kilku zabiegach nie odczułem żadnej poprawy. Dopiero po szóstym zaczęło się poprawiać. Skończyło się na 10 wizytach. Obecnie pracuję w gospodarstwie rolnym i jak na razie nie miałem takiego kryzysu jak wcześniej. Co 2\3 miesiące zgłaszm się na masarz kontrolny. Cieszą się że udało się wyeliminować operacji

 • Drętwienie 5 i 4 palca lewej ręki, ból pleców.
  Namówiła mnie mama. Wcześniej lekarze wysyłali mnie na fizjoterapię, która nie przynosiła efektów. Po dwóch masażach czuję poprawę. Na drugi dzień po zabiegu jest sie trochę obolałym, ale po 1,5 godzinnym masażu to nic dziwnego:). Zobaczymy jak będzie dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *