Leczenie-Kregoslupa.pl
Centrum Leczenia Kregosłupa

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przepuklina L5/S1
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leczenie-Kregoslupa.pl Strona Główna -> Opinie pacjentów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz (Glinojeck)
Gość

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 6:48 pm    Temat postu: Przepuklina L5/S1 Odpowiedz z cytatem

Od lata 2007 zaczęło mnie boleć w plecach (prawdopodobnie coś bardzo ciężkiego dźwignąłem). Naiwnie sądziłem że samo weszło, to i samo wyjdzie. Następnie ból zaczął się przenosić na prawą nogę. Kiedy przykurcze, drętwienie i ból zaczęły mi poważnie dokuczać udałem się do ortopedy (22 listopad 2007 rok). Stwierdził rwę kulszową i przypisał mi mydocalm forte, coxtral oraz zapisał rehabilitację ultradźwiękami, laserem i prądem. Pomimo tego mój stan się pogarszał. Cztery dni później prawdopodobnie pękł mi krążek międzykręgowy (tzw. dysk). Ból był niesamowity. Leżałem w bólach w jęku. Nie mogąc się doczekać następnej wizyty poszedłem do lekarza rodzinnego. Przypisał mi zastrzyki: dexaven, wit. B12 i diclac. Wybrałem 5 zastrzyków i dalej nic. Leżąc nie mogłem wytrzymać z bólu. Dowiedziałem się o lekarzu, kręgarzu z płońska. Choć wcześniej podchodziłem sceptycznie do nastawiania i takich rzeczy, jednak byłem zdesperowany i chwyciłbym się nawet brzytwy, gdyby to miało pomóc. Pojechałem w niedzielę na wizytę. Doktor był uśmiechnięty, pewny siebie. Kazał się położyć. Skręcić mnie, trzy razy coś strzeliło. Potem z drugiej strony to samo. Dalej kazał się odwrócić i wstrzyknąć mi w kręgosłup blokadę - sterydy. Poczułem ogromną ulgę, czułem się jakbym się od nowa narodził. Dostałem nowe leki: myolastan, metypred, poltram retard (ta sama substancja czynna co w tramalu - chlorowodorek tramadolu) i inne których już nie pamiętam. Jednak moja radość trwała krótko, ponieważ już schodząc w środku nocy z łóżka (częstsze oddawanie moczu z powodu przepukliny), zmieniło mi się w plecach i rano było gorzej i gorzej. Następnego dnia pojechałem ponownie i znów zostałem nastawiony. Dwa dni było względnie dobrze i znów zaczęło się pogarszać. Po czterech dniach pojechałem po raz trzeci. Oprócz nastawienia dostałem podwójną dawkę blokady w kręgosłup oraz zalecenia na masaże. Jednak polecona masażystka powiedziała, że przepukliny nie masuje (to podejrzewał mój ortopeda, lecz rozkładał ręce zamiast coś zaradzić) i zaleciła mi rezonans magnetyczny (to samo zaleca? ortopeda). Następnego dnia byłem już po badaniu obrazowym. Oto opis:
"Zmiany degeneracyjne w krążku międzykręgowym L5/S1 w postaci jego odwodnienia. Na tym poziomie tylno-prawostronna przepuklina krążka m-kręgowego powodująca stenozę prawego zachyłka bocznego i prawego otworu m-kręgowego z kopresją korzenia nerwowego. Wskazana konsultacja neurochirurgiczna"
Zgodnie z zaleceniami umówiłem się (na 18.12.07) do prof. dr hab. nauk medycznych neurologa i neurochirurga z Warszawy. Być on polecany przez okolicznych mieszkańców ze względu na udane operacje.
W momencie badania miałem już zaniki mięśni w prawej nodze. Silny przykurcz, ogromny ból pomimo silnych leków przeciwbólowych. Przyspieszone oddawanie moczu. Stopę jeszcze trzymałem, ale palców u nogi już nie czułem, nie miałem nad nimi władzy.
Dostałem od razu skierowanie na operację, która miała się odbył w połowie stycznia. Zapytałem neurochirurga o możliwość wyleczenia masażami. Powiedział że nogę można masować, ale kręgosłupa nie, ponieważ można jeszcze pogorszyć ciężki stan.
Przed wizytą u doktora, umówiłem się też na wizytę u P. Łukasza, którego znalazłem w internecie.
Moja żona, teściowa i szwagierka rozpoczęły zmasowany atak na to, abym nie jechać na masaże, bo sobie zaszkodzę. Jednak P. Łukasz w rozmowie telefonicznej przekonać mnie, że jedyne co się może stać to to, że poczuję się lepiej.
Zdecydowałem się pojechać (byłem oczywiście zawieziony) a efekty były następujące:
Po pierwszym masażu mogłem już normalnie przetrwać na silnych lekach przeciwbólowych.
Po drugim przerzuciłem się na zwykły apap (substancja czynna paracetamol).
Po trzecim zmniejszyłem dawkę do jednego apapu z rana.
Po czwartym ustąpił ból nogi (cały czas leżałem w łóżku) i odstawiłem leki przeciwbólowe.
Po piątym zacząłem troszkę wstawać z łóżka (miesiąc od rozpoczęcia kuracji).
Po szóstym był spory postęp. Sporo chodziłem i mogłem dłużej postać. Po trochu zacząłem jeździć do swojej firmy.
Po siódmym poprawia się dalej. Rozpocząłem jazdę samochodem jako kierowca, na razie na krótkich dystansach. Jeszcze unikam siedzenia, szczególnie dłuższego. Za trzy dni jadę na ósmy zabieg. Nie mogę się doczekać, oczekuję dalszej poprawy. Choć jeszcze nie jestem zdrowy, to chyba już w tej chwili mogę napisać....DZIĘKUJĘ.

Grzesiek
Powrót do góry
Adrian
Gość

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem po zabiegu usuniecia dysku L5/S1. Mineły juz trzy tygodnie. Bół po operacyjny ustąpił. Rany i kregosłupa juz nie odczuwam. Natomiast cały czas mam bardzo silne bóle lewej nogi. Miałem przepukline międzykregowa z uciskiem na nerw kulszowy. Operacja przebiegła gładko. Moze ktos wie czy te bole mogą jeszcze ustapic po operacji? Mogę troche chodzic i troche siedziec. Lekarze nie przepisali mi leków. Biore tylko tramadol przeciwbólowo. Mam go jeszcze z zapasów z przed operacji. Za wszelkie sugewstje z góry dziekuje.
Powrót do góry
Vincent
Gość

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 8:56 am    Temat postu: Przeplukina S5L1, grzesiek, gdzie takie terapeuta ?? Odpowiedz z cytatem

Witam,

Grzesiek, podaj namiary na terapeuta poproszę !!!!

Vincent
vduthel@up-telecom.pl
Powrót do góry
JAREK
Gość

PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 6:39 pm    Temat postu: TELEFON Odpowiedz z cytatem

poproszę o namiary na adres brykiet@wp.pl
Powrót do góry
JAREK
Gość

PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 6:41 pm    Temat postu: TELEFON Odpowiedz z cytatem

brykiet6@wp.pl
Powrót do góry
ewelina
Gość

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 4:11 pm    Temat postu: proszę o namiar na tego terapeutę Odpowiedz z cytatem

Witam,bardzo proszę o namiar na tego terapeutę,mam ten sam problem,przepuklina i bardzo silne bóle w prawej nodze...
Powrót do góry
ewelina
Gość

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 4:29 pm    Temat postu: proszę o namiar na tego terapeutę Odpowiedz z cytatem

mój mail ewelina.guz@gmail.com z góry dziękuję
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 10:44 am    Temat postu: przepuklina kręgosłupa Odpowiedz z cytatem

polecam picie szampana. mniejszy ból, przynosi ulge, rozluźnia organizm[/u][/i][/url][/list][/list][/code]
Powrót do góry
edzia
Gość

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też poproszę. Jestem po jednej operacji, a teraz po 4 latach wrciło wszystko i jest jeszcze gorzej! Muszę znaleźć kogoś kto postawi mnie na nogi. Pozdrawiam
Powrót do góry
edzia
Gość

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edytakat@wp.pl proszę o nr telefonu na ten adres
Powrót do góry
Mamusia
Gość

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o namiary E-Mail:Politowiczmaria@interia.pl
Powrót do góry
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich zainteresowanych podaje numer telefonu.. 691 705 314
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 7:18 pm    Temat postu: gratulacje Odpowiedz z cytatem

Grzesiek gratuluję efektów .Ja tez mam podobne problemy ,lekarz powiedział ,ze na operację za pózno,zbyt duże zmiany.Tez chodziłam do terapeuty i mowiłam mu,że jest cudotwórcą .Niestety po skończonych zabiegach ból wrócił .już nie wiem co robić .pozdrawiam
Powrót do góry
Monika z Łodzi
Gość

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 8:45 pm    Temat postu: Skutecznoć Pana Łukasza Odpowiedz z cytatem

Mam przepuklinę 3 kręgów w tym b. dużą L5S1. Neurochirurdzy o ortopedzi natychmiast skierowali mnie na operację. ledwo chodziłam, drętwiała mi noga. Zaczęłam fizykoterapię w łódzkich placówkach - nic nie dała. Już prawie zdecydowałam się na operację, gdy znajoma dała mi namiar na Pana Łukasza Kawczyńskiego. Byłam w Łowiczu już 5 razy. Już po pierwszym razie nastąpiła lekka poprawa. Następne dwa zabiegi nie przyniosły większych zmian, ale po 4 razie poprawa wyraźna. Dzięki Panu Łukaszowi dzisiaj prawie normalnie funkcjonuję. Ból prawie zniknął a ja normalnie chodzę. Nie wiem jak będzie dale,j ale gorąco polecam usługi Pana Łukasza.
Pozdrawiam! Monika.
Powrót do góry
Sagar
Gość

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 9:41 am    Temat postu: tVLkbMGATKwcZ Odpowiedz z cytatem

I sopupse that sounds and smells just about right.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leczenie-Kregoslupa.pl Strona Główna -> Opinie pacjentów Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach